5 roślin najlepszych do łazienki

Kwiaty w wyjątkowy sposób udomowiają przestrzeń, czyniąc ją przyjemniejszą dla oka, bardziej ciepłą i tętniącą życiem. Rośliny są niezwykle pięknymi i często wybieranymi elementami dekoracyjnymi, jednak najczęściej możemy je zaobserwować w pokojach dziennych, sypialniach czy jadalniach. Czasem pojawiają się także w kuchniach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, jednak czy mogą być trafionym pomysłem na ozdobienie naszej łazienki? Okazuje się, że jak najbardziej.

Rośliny łazienkowe – jakie gatunki kwiatów sprawdzą się najlepiej

Storczyk to wyjątkowo okazała roślina, która bardzo dobrze poradzi sobie w łazience. Wbrew pozorom, pomieszczenie to nie jest wcale trudnym środowiskiem dla kwiatów. Kwiaty lubią rosnąć w łazienkach, które zwykle są wilgotnymi pomieszczeniami z wysoką temperaturą. Właśnie dlatego rośliny kwitną tam dłużej oraz obficiej, będąc zdrowszymi i bardziej odpornymi na choroby i szkodniki niż w pozostałych wnętrzach. Storczyk bardzo dobrze rośnie w półcieniu oraz w słońcu. Warto jednak pamiętać, że nie toleruje wody stojącej w donicy.

Inną propozycją do łazienki może być skrzydłokwiat – okazała roślina, która – dobrze zadbana – kwitnie przez większą część roku. Białe, wyjątkowo eleganckie kwiaty świetnie komponują się z soczyście zielonymi listkami. Roślina świetnie radzi sobie w półcieniu. Nie lubi ostrego słońca i nie jest trudna w pielęgnacji.

Do łazienek często wybierane są również znane i lubiane w ostatnich latach monstery. Monstera dobrze czuje się nawet w niekoniecznie jasnym pomieszczeniu. Warto jednak być świadomym rozmiarów tej rośliny, dlatego zalecana jest do stosowana w dużych łazienkach.

Zamiokulkas to jedna z chętniej wybieranych, niezwykłe łatwa w pielęgnacji roślina. Może być wykorzystywana nawet w łazienkach bez okna. Ma niewielkie wymagania, a jej wygląd jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdego wystroju wnętrza.

Jakie jeszcze rośliny do łazienki można wybrać? Ciekawym rozwiązaniem jest kwiat, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Powszechnie znany jako paprotka, wielu osobom kojarzy się z mieszkaniami naszych babć i dziadków. Warto jednak zauważyć, że ta wymagająca regularnego podlewania roślina, zachwyca walorami wizualnymi i pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu – również łazience.

Wśród tych pięciu popularnych propozycji kwiatów łazienkowych każdy będzie w stanie znaleźć roślinę odpowiednią do swojej wymarzonej łazienki. Kwiaty można wieszać na ścianach, jak również stawiać obok zlewu. Odpowiednio dobrana szafka pod umywalkę umożliwi umieszczenie na niej zarówno wybranego kwiatka, jak i innych elementów dekoracyjnych. Arena Łazienek to miejsce, które oferuje szeroki wybór możliwości, zarówno jeśli chodzi o meble, takie jak szafka do łazienki, jak i wiele innych propozycji. Trochę zieleni w łazience z pewnością pozytywnie wpłynie na klimat całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *