Żłobek – dlaczego powinien wzbudzać zaufanie rodziców

Posłanie dziecka do żłobka to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Jest to często pierwszy moment, kiedy na dłuższy czas przejąć opiekę nad nim muszą inne osoby, najczęściej zupełnie obce. Pojawia się wielki strach, czy się tam odnajdzie, czy nie będzie tęsknić, płakać, chorować. Jednak kiedy nieubłaganie nadchodzi czas końca urlopu macierzyńskiego i powrotu do obowiązków zawodowych, trzeba zmienić priorytety i zdecydować się zaufać placówce, które zajmie się dzieckiem na czas, który trzeba poświęcić innym zobowiązaniom.

Żłobek i jego rola w życiu dziecka.

Dla dziecka to również ogromny przełom w życiu. Do tej pory czuło się bezpiecznie wśród osób, które zna i które o niego dbają. Od tej pory będzie poznawać inny świat, obce otoczenie i budować poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wybór odpowiedniej placówki jest bardzo istotny z uwagi na zaufanie, jakim rodzice będą musieli je obdarzyć, prowadząc tam swój największy skarb codziennie. Dobry żłobek powinien mieć przede wszystkim:

  • wysoki standard opieki
  • miłą atmosferę
  • wykwalifikowaną kadrę
  • smaczne i pożywne posiłki
  • kreatywne zabawy

Żłobek w Wieliczce, oprócz kameralnych grup i ciekawych zajęć, rozwijających możliwości plastyczne, muzyczne, taneczne i sportowe, stawia również na naukę języka angielskiego, przystosowanego dla dzieci powyżej 1 roku życia. Prawidłowy rozwój dziecka jest kluczowym elementem programu każdej placówki, która bierze pod swoje skrzydła małego człowieka. Żłobek w Wieliczce jest otwarty na rozwój indywidualny. Dzięki realizacji jego założeń, każdy wychowanek uczy się samodzielności i odkrywa swoje możliwości.

One thought on “Żłobek – dlaczego powinien wzbudzać zaufanie rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *