Środek stosowany na uzależnienie od opioidów

W Polsce jest wiele osób, które są uzależnione od opioidów, dlatego klinika jest w stanie im pomóc. Warto skorzystać z leczenia u specjalistów, którzy będą w stanie każdemu z nas bardzo szybko pomóc. Jednym ze sposobów leczenia takich uzależnień jest wykorzystanie naltrekson, który jest bardzo skutecznym lekiem.  Te osoby, które są uzależnione powinny jak najszybciej poddać się terapii

W jakich uzależnieniach naltrekson jest skuteczny

  • heroina,
  • leki,
  • opium,
  • alkohol.

Te osoby, które się borykają z uzależnieniem i nie za bardzo wiedzą jak z tego wyjść powinny wykorzystać okazję i skontaktować się z kliniką. Uzyskają wtedy wszystkie potrzebne im odpowiedzi. Wspomniany lek jest jednym z, dwóch które są zarejestrowany na świecie i gwarantuję również leczenie w przypadku alkoholizmu. Zmniejszenie chęci po to, aby sięgnąć po alkohol czy inną używkę jest kluczem do sukcesu, dlatego wykorzystuje się do tego celu lek, który jest najlepszy. Daje to możliwość zablokowania receptorów, które odpowiadają za to, że osoba uzależniona odczuwa przyjemność po spożyciu opiatów.

Zastosowanie w praktyce leki na uzależnienia

Jeśli wykorzysta się naltrekson to będą z tego same pozytywne efekty. Ten lek podawany jest, jako implant na ramię, podbrzusze czy między łopatkami. Im będzie to miejsce z trudniejszym dostępem dla uzależnionego tym lepiej. Wtedy nie będzie kombinował, aby implantu się pozbyć. Wszystko odbywa się w miejscowym znieczuleniu.   Zanim podany będzie implant osoba uzależniona powinna jak najdłużej nie zażywać żadnego alkoholu, opiatów czy środków psychoaktywnych. Taka kilkudniowa abstynencja przyniesie same pozytywne efekty, na czym na pewno nam bardzo zależy. Wszystko odbywa się przy ciągłym kontakcie z kliniką i jej specjalistami. To, dlatego jest to terapia nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bardzo bezpieczna dla naszego zdrowia. Warto tę metod już dzisiaj na sobie czy członkach rodziny zastosować.  Jeśli chcemy mieć efekty to trzeba będzie popracować również nad sobą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *