Rynek nieruchomości komercyjnych, którego część stanowi segment magazynowy, już od kilku lat rozgrzany jest do czerwoności. Dzieje się tak m.in. za sprawą dynamicznego rozwoju branży e-commerce, której sprzedaż tylko w 2020 roku urosła o 30 proc.
Wpływ na taki obraz rynku miała również pandemia. Jej dodatkowym skutkiem było zachwianie łańcuchów dostaw, co przełożyło się na problemy z dostępnością surowców i części zamiennych w praktycznie każdej branży.
Dolnośląskie na magazynowej mapie Polski
Planując ekspansję biznesową w rejonie Europy Zachodniej, warto wziąć pod uwagę Dolny Śląsk jako lokalizację dla zakładu produkcyjnego lub magazynu. Jego położenie przy zachodniej granicy sprawia, że staje się idealnym punktem w handlu, bądź zapleczem logistycznym dla rynku polskiego i europejskiego, zwłaszcza w krajach takich jak Niemcy, Czechy, Słowacja czy Austria.
Zalety hal stalowych
W przypadku wyboru lokalizacji warto jeszcze pamiętać o czynniku ryzyka. To, że w danej chwili lub w perspektywie kilku lat, określona lokalizacja wydaje się być atrakcyjna, nie oznacza, że tak pozostanie przez kolejnych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.
Dlatego planując inwestycję w magazyn czy fabrykę, warto skorzystać z rozwiązań, jakie dają hale stalowe. Mianowicie można je w każdej chwili rozmontować i przenieść do innej lokalizacji. Tego typu elastyczność jest niezastąpiona w przypadku istotnych zmian koniunkturalnych czy geopolitycznych, a te jak wiemy, mogą dotknąć każdą branżę.
Idealny producent hal stalowych z Dolnego Śląska
Budowa hali stalowej pochłania z reguły znaczną część budżetu inwestycyjnego. Warto więc, aby producent hal stalowych z dolnośląskiego miał szeroko udokumentowane sukcesy w zakresie ich budowy.
Tego typu firma powinna już na samym początku rozmów móc przedstawić całościową kalkulację prac. Co więcej, powinna zadeklarować czas, w jakim wywiąże się ze zlecenia. Przy wyborze zleceniobiorcy warto też sprawdzić jakim know-how technologicznym on dysponuje, i czy jest ono adekwatne do realiów rynkowych.
Przy wyborze producenta ważne jest również, aby przygotowany przez niego projekt uwzględniał indywidualne potrzeby inwestora, w tym optymalny wariant konstrukcyjny budynku wraz z odpowiednim rozplanowaniem przestrzeni produkcyjnej i magazynowej.
Dobry producent to taki, który zrealizuje hale stalowe od fazy przedprojektowej, czyli od studium wykonalności, aż po przekazanie dokumentacji, zawierającej zezwolenia administracyjne na użytkowanie obiektu.