Skuteczny sposób na pozbycie się rumienia na twarzy

Rumień na twarzy to problem wielu kobiet. Wynika on z tendencji naczynek do pękania i rozszerzania się. W efekcie na twarzy pojawia się nieestetyczne zaczerwienienie, a czasem nawet i wypryski. Na szczęście, z rumieniem można skutecznie walczyć. A narzędziem może być światło pulsacyjne. O jaką metodę chodzi i gdzie udać się na usuwanie rumienia we Wrocławiu?

E-LIGHT IPL – niezawodna terapia na rumień

Leczenie rumienia może przebiegać na kilka sposobów. Jednym z nich jest terapia E-LIGHT IPL, która polega na wykorzystaniu intensywnego światła pulsacyjnego, którym naświetla się problematyczne obszary twarzy. Wiązka światła przenika w głąb skóry, gdzie jest
pochłaniana przez oksyhemoglobinę i zamieniana w ciepło. Z kolei ciepło to wywołuje na ścianach naczynia koagulację, co prowadzi do ich obkurczenia. Zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny, a co najważniejsze – pomaga zmniejszyć rumień na twarzy.

Jak wygląda zabieg E-LIGHT IPL

Zabieg nie jest skomplikowany. Na oczyszczoną skórę twarzy nakłada się żel do laseroterapii. Następie skóra zostaje poddana działaniu wiązki światła. Po zakończeniu zabiegu, na skórę aplikuje się krem pielęgnacyjny. Decydując się na tę procedurę, należy się jednak do niej odpowiednio przygotować. Przykładowo, na 2 tygodnie przed wizytą w gabinecie trzeba unikać ekspozycji na słońce, a parę dni przed zabiegiem należy odłożyć kosmetyki na bazie alkoholu. Niestety, nie każdy może z tej metody skorzystać, m.in. kobiety w ciąży czy osoby stosujące kremy z retinolem. Dlatego tak ważne jest, by każdy przypadek był skonsultowany ze specjalistą.

Gdzie wykonać zabieg E-LIGHT IPL

Wybierając się na zabieg, warto wybrać zaufany gabinet, w którym pracuje profesjonalna kadra na najlepszej klasy sprzęcie. Jednym z takich miejsc w miejscu Wrocław jest gabinet Coco-Time. Zabieg przeprowadzany jest w komfortowych warunkach, a pracownicy dokładają starań, by klienci uzyskali jak najlepsze rezultaty. W tym celu bardzo dużą rolę przykuwa się do konsultacji i dokładnego zbadania staniu skóry osoby, która zgłosiła się na zabieg. Można więc mieć pewność, że zakwalifikowanie do zabiegu E-LIGHT gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczną walkę z rumieniem.

Nieestetyczny rumień nie musi być problemem. Seria zabiegów E-LIGHT IPL sprawi, że naczynia krwionośne ulegną obkurczeniu, dzięki czemu zaczerwienienie zniknie z twarzy. Dodatkowo, wiązka światła reguluje także pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejsza się liczba zaskórników. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *