Pakowanie w folię termokurczliwą – jakie ma zalety

Folia termokurczliwa ma wiele zalet. Jest to polietylen o niezbyt dużej gęstości. Pamiętaj, że grubość i poziom termokurczliwości folii może się różnić. Folia termokurczliwa uważana jest za jeden z najlepszych sposobów pakowania. Pakowanie w folię termokurczliwą jest możliwe zarówno w przypadku małych przedmiotów, jak i tych wielkogabarytowych. Zapoznaj się z naszym tekstem, aby poznać wszystkie zalety tego produktu.

Solidność folii to podstawa

Folia termokurczliwa jest materiałem wielowarstwowym, który pomoże Ci ochronić powierzchnię przewożonych towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto pakowanie w folię termokurczliwą jest bardzo łatwe i szybkie. Po nałożeniu stanowi szczelną barierę pomiędzy produktem a środowiskiem, dzięki temu nie jest on wystawiany na działanie jego szkodliwych czynników, takich jak na przykład wysoka wilgotność powietrza oraz zapylenie. Aby jeszcze bardziej ochronić produkty powinno się użyć zgrzewarki na folię.

Folia termokurczliwa chroni przed:

  • wodą i wilgotnym powietrzem;
  • zanieczyszczeniami;
  • warunkami atmosferycznymi;
  • promieniowaniem UV;
  • uszkodzeniami mechanicznymi.

To właśnie ze względu na te cechy folia termokurczliwa jest najchętniej wybieranym sposobem pakowania. Tak naprawdę to stosuje się jej w każdej z gałęzi przemysłu.

Folia idealnie dopasowuje się do produktu

Bardzo docenianą zaletą folii termokurczliwej jest fakt, że można ją idealnie dopasować do kształtu i rozmiaru danego elementu. Można jej użyć zarówno w przypadku niewielkich elementów, jak i tych wielkogabarytowych. Ten produkt reaguje na działanie wysokiej temperatury i doskonale przylega do powierzchni, która jest w nią pakowana. Warto także dodać, że dzięki swoim specyficznym właściwościom jest niezwykle elastyczna, dlatego nie ulega pękaniu, przebijaniu i rozrywaniu. Nie staje się również krucha pod wpływem promieniowania UV lub niskiej temperatury. Jest to bardzo ważne jeśli mówimy o transporcie, gdzie występuje częsta zmiana środowiska.

W folię tego typu można pakować samodzielnie bądź zlecić to profesjonalnej firmie, która świadczy takie usługi. W przypadku tej drugiej opcji będziesz spokojny, że firma dysponuje folią najwyżej jakości, a zgrzewarki do folii termokurczliwej (https://izipak.pl/type/zgrzewarki/) działają bez zarzutu. Oprócz tego doświadczenie pracowników sprawi, że proces pakowania będzie o wiele szybszy. Jeśli nie masz doświadczenia i odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie to nie warto pakować w folię termokurczliwą samodzielnie. Towary mogą wtedy zostać uszkodzone w czasie transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *