Urządzenia do transportu granulatu TPG

Urządzenia do transportu granulatu TPG to funkcjonalne rozwiązania, których zasada działania oparta jest na transporcie pneumatycznym. Ze względu na swoje możliwości doskonale sprawdzają się w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym oraz spożywczym. Ich wysoka wydajność połączona z dość intuicyjną obsługą i przyjaznym interfejsem, sprawia, że urządzenia wykorzystujące układy podciśnieniowe będą w stanie zaspokoić najróżniejsze potrzeby współczesnych klientów.

Metal-Chem to doświadczona i ceniona na rynku firma, która od początku prowadzonej działalności dążyła do ciągłego rozwoju, dzięki czemu obecnie w jej ofercie możemy znaleźć wysokiej jakości urządzenia do transportu granulatu TPG. Ze względu na zastosowane przez wspomnianą wyżej firmę rozwiązania, możemy liczyć na sprzęt łączący w sobie kompaktowe gabaryty, długotrwałą pracę z bardzo niskimi kosztami i to nie tylko w zakresie eksploatacji, ale także serwisowania. Dzięki temu, że urządzenia dostosowano do wysokich standardów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, posiadają szerokie zastosowanie w wielu przemysłach.

Urządzenia do transportu granulatu TPG od Metal-Chem – ogólna charakterystyka

Urządzenia przeznaczone do transportu pneumatycznego metodą podciśnieniową, pozwalają na cykliczne oraz automatyczne zasilanie wtryskarek i wytłaczarek tworzywem sztucznym, występującym w postaci granulatu o maksymalnej wielkości do 6 mm oraz w postaci proszku o wielkości ziaren powyżej 150u. Urządzenia do transportu granulatu TPG występują w trzech wariantach, gdzie to wersja I i II została wyposażona w zespół ssący wolnostojący. Z kolei typ TPG w wariancie III jest konstrukcją zwartą, w którego przypadku na zbiorniku umieszczono układ napędowo-ssący. Jednak niezależnie od wybranej wersji, klienci mogą mieć pewność, że mają do czynienia z wydajnymi, funkcjonalnymi i niezawodnymi maszynami o doskonałych parametrach.

Zastosowanie i zalety urządzeń TPG

Jak już wyżej zostało wspomniane, urządzenia do transportu granulatu TPG to wydajne, funkcjonalne i niezawodne rozwiązania, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle:

  • farmaceutycznym, gdzie to wykorzystywany jest m.in. do podawania proszku lub ziół do tabletek lub też transportu samych tabletek,
  • chemicznym, służąc tym samym do transportowania granulatu do wtryskarek i wytłaczarek, proszków oraz sypkich materiałów budowlanych,
  • spożywczym, w którym to stosuje się go do transportu kawy, herbaty, cukru itp.

Tego typu urządzenia posiadają również szereg zalet takich jak np.:

  • energooszczędność,
  • eliminacja pracy ręcznej,
  • prosta instalacja i montaż,
  • minimalne wymagania dotyczące obsługi,
  • prosta konserwacja i czyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *