Czy działka może być zabezpieczeniem pożyczki dla firmy

Wiele osób, które marzy o założeniu własnej działalności gospodarczej liczy się z kosztami, które będą musiały ponieść w związku z rozpoczęciem swojej kariery. Tak jest szczególnie w przypadku, kiedy otworzenie firmy wiąże się ze sporą inwestycją np. w narzędzia, niezbędne do wykonywania pracy. Trudno pozyskać pierwsze zlecenia ze świadomością, że nie ma potrzebnego sprzętu, żeby je wykonać. Jakie są możliwości, by pozyskać znaczną kwotę pieniędzy, by wyposażyć nowo powstałą firmę?

Kredyt w banku – opcja nie dla każdego

Trudno jest dostać kredyt w banku bez spełnienia odpowiednich kryteriów. Zwłaszcza, jeśli staramy się o większą gotówkę. Wymagane dokumenty, zdolność kredytowa, historia zadłużeń – to wszystko może wpłynąć na negatywną decyzję w sprawie przyznania kredytu. Dodatkowo banki weryfikują również okres funkcjonowania danej firmy na rynku i wymagają przedłożenia biznesplanu, w przypadku, kiedy jest ona dopiero założona. Aby móc wydać pożyczone pieniądze na dowolny cel, trzeba również zastanowić się, o jaki rodzaj kredytu wnioskować, ponieważ każdy ma swoje przeznaczenie.

Nieruchomość jako zabezpieczenie pożyczki

Innym sposobem pozyskania funduszy dla swojej firmy jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. Może być ona przeznaczona na dowolny cel gospodarczy. Aby móc starać się o taki rodzaj finansowania, wystarczy mieć zabezpieczenie, którym może być:

  • Działka budowlana
  • Grunty rolne
  • Grunty inwestycyjne

W takim przypadku, pożyczka dostępna jest pod zastaw gruntów rolnych, których jesteśmy właścicielem lub kiedy właściciel danej działki wyraża na to zgodę. Jest to rozwiązanie, które może pomóc w spłacie zobowiązań firmowych. Uproszczone procedury znacznie przyspieszają proces otrzymania pieniędzy, potrzebnych na realizację swoich planów. Aby wystąpić o taki rodzaj pożyczki, niezbędne będą dokumenty potwierdzające własność działki, numer księgi wieczystej, wypis z rejestru gruntów, a także zdjęcia aktualnego stanu nieruchomości.

One thought on “Czy działka może być zabezpieczeniem pożyczki dla firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *