Pokoik na poddaszu

Jak zaaranżować pokój na poddaszu?

Dorastające dziewczyny marzą o przytulnym pokoju na poddaszu. To miejsce właściwie najbardziej nadaje się do zaaranżowania na prywatną przestrzeń dla młodej dziewczyny. Na poddaszu można się wyciszyć i rozmarzyć, patrząc na widok za oknem z góry. Okna pokoi na poddaszu powinny więc być możliwie jak największe. Nie trzeba się martwić tym, że będziemy mieli do czynienia z nietypowymi wymiarami przestrzeni, bo fabryki okien są w stanie zrealizować okna o nawet najbardziej zróżnicowanych kształtach. W pokoju na poddaszu bardzo ważnym elementem jest łóżko. Może znajdować się tuż pod oknem, gdzie pada jasne światło w ciągu dnia i widać wszystko, co dzieje się na zewnątrz. Łóżka na poddasze wykonane być mogą z wielu rodzajów materiałów. Najpraktyczniejsze będą łóżka z zamontowanymi u dołu specjalnymi szufladami, do których można schować pościel oraz koc na czas, gdy nie układamy się jeszcze do snu. Drewniane obicie łóżek sprawdza się w każdej sytuacji. Jasna lub ciemna tonacja łóżka dobrana powinna być kolorystycznie do pozostałych mebli w pokoju.

Meble na poddasze

Muszą być tak samo funkcjonalne i estetycznie wykonane, jak meble w przestrzeniach bez ostrych skosów sufitowych i nietypowych kątów nachylenia dachów. Jeśli zależy nam na tym, aby zagospodarować każdy najmniejszy fragment ściany, możemy zdecydować się na zamówienie specjalnych szaf wnękowych czy też półek dostosowanych do wymiarów ścian – podobnie, jak wcześniej sytuacja się miała z oknami. Dopasowane półki mogą pomieścić wszystko, bez czego nie może się obejść młody człowiek – książki, płyty, cała masa gadżetów oraz sprzęt elektroniczny.

Idealne meble pod skosy

Pokoje na poddaszu mają jedną najważniejszą cechę czyli skosy, które z jednej strony nadają tym pomieszczeniom ciekawy wygląd i styl a z drugiej strony wymuszają bardziej przemyślany dobór mebli niż w standardowym pokoju. Najlepszym rozwiązaniem pod skosy są komody pokojowe, które spokojnie mieszczą się w tej niskiej przestrzeni, dzięki czemu wykorzystujemy cały dostępny metraż pokoju. Komody mają tak różnorodne wymiary zarówno pod względem wysokości jak i długości, że każdy znajdzie odpowiedni model na swoje poddasze. Warto wybierać komody o wysokości maksymalnej jaka zmieści się pod skos. W szafkach tych możemy przechowywać ubrania, książki czy przybory szkolne. Taki mebel może być doskonałym uzupełnieniem małego biurka. Komody występują dziś w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych. Do klasycznych pokoi utrzymanych w ciepłych odcieniach warto wybrać komody w kolorach drewna. Do wnętrz nowoczesnych wybierzmy białe lub czarne modele, najlepiej z frontami na wysoki połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *