Chirurgia plastyczna mężczyzn – ginekomastia

Zabiegi chirurgii plastycznej kojarzone są najczęściej z kobietami i powiększaniem piersi. Niewiele osób jednak wie, że chirurgia plastyczna piersi może dotyczyć również mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wśród panów pojawia się duży odsetek tych, którzy borykają się z problemem ginekomastii. Na skutek tego schorzenia, sylwetka mężczyzny ulega mocnemu zniekształceniu.

Ginekomastia – na czym polega to schorzenie

Ginekomastia oznacza przerost piersi u mężczyzny. Występuje w różnych wariantach:

  • przerost gruczołu piersiowego (ginekomastia gruczołowa)
  • przerost tkanki tłuszczowej (ginekomastia tłuszczowa)
  • przerost gruczołu piersiowego i tkanki tłuszczowej (ginekomastia mieszana)

Zmiany w ciele mężczyzny charakterystyczne dla ginekomastii odbywają się na skutek zaburzeń hormonalnych, uwikłania w nałogi, predyspozycji genetycznych lub zmian o charakterze onkologicznym.

Jak leczyć ginekomastię

Ginekomastia powoduje bardzo widoczne zmiany w proporcjach klatki piersiowej mężczyzny, co poważnie oddziałuje na wygląd jego całej sylwetki.

Z powszechnym problemem ginekomastii można udać się do wielu Klinik Chirurgii Plastycznej w całej Polsce. Przykładem jest miasto Katowice.

Zabieg redukujący ginekomastię obejmuje:

  • usunięcie nagromadzonych tkanek i skóry w zależności od rodzaju ginekomastii
  • nadanie męskim piersiom symetryczny kształt
  • wymodelowanie klatki piersiowej tak, by była ona proporcjonalna do reszty ciała

Na zabieg ginekomastii w Katowicach można zgłosić się telefonicznie on-line lub osobiście. Wówczas zostaje wyznaczony termin konsultacji. Na wizycie pacjent przechodzi badania przesiewowe, wyliczające ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie chirurg plastyk Katowice zapoznaje pacjenta z przewidywanymi efektami końcowymi oraz wyznacza termin zabiegu.

Ostateczny efekt widoczny jest po upływie 3 miesięcy od operacji. W tym czasie pacjent pozostaje pod kontrolą chirurga plastyka w postaci wizyt kontrolnych.

Zabieg redukcji ginekomastii jest pewny i trwały. Oznacza to, że raz usunięte tkanki nigdy się już w miejscach operowanych nie nagromadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *