Jak pielęgnować brodę

Moda na brodę czy zarost nie wygasa. Zmieniają się jedynie trendy określające ich długość czy kształt. Zarost doskonale uwidacznia linię szczęki, dodaje elegancji, ułatwia wyrażenie swojego własnego stylu. Niezależnie od kształtu czy gęstości, niezwykle ważna jest dokładna i dobrze dobrana pielęgnacja brody. Zadbane, wypielęgnowane i lśniące włoski to nie tylko dodatkowe punkty do atrakcyjności, ale też zazdrosne spojrzenia innych jej posiadaczy i niezwykle przyjemne komplementy z ust kobiet. Jak dbać o zarost? Powiedziano o tym już bardzo wiele, jednak tutaj podane są najważniejsze zasady w pigułce.

Zdrowy tryb życia


Niewłaściwa dieta może zniwelować każde starania o piękną brodę. Niedostarczanie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów objawia się kruchością, przesuszeniem i nadmiernym wypadaniem włosków. Nadużywanie alkoholu, palenie lub sięganie po inne używki również przyczynia się do osłabienia zarostu. Olbrzymie znaczenie w tej sprawie mają również takie czynniki jak zbyt mała ilość snu, stres, przemęczenie i brak aktywności fizycznej.

Odpowiednie mycie


Broda, tak jak włosy na głowie, wymaga regularnego usuwania zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, kurzu, ale też pozostałości kosmetyków do stylizacji. Dokładne umycie włosków szamponem usunie wszystkie zanieczyszczenia i zapachy, a także świetnie przygotuje je do dalszego modelowania. Odpowiednio dobrany kosmetyk przeznaczony właśnie do mycia brody nie tylko dokładnie ją oczyści, ale również pomoże ujarzmić włoski i pozwoli im lepiej układać się po myciu. Należy jednak unikać kosmetyków nieprzeznaczonych do zarostu – mogą one przesuszyć włosy i dać efekt odwrotny do oczekiwanego.

Dokładne czesanie


Pielęgnacja brody wymaga również jej dokładnego rozczesywania. Umożliwia to łatwiejsze ułożenie i nadanie odpowiedniego kształtu. Regularne czesanie dłuższego zarostu daje nie tylko efekt upiększający, ale również prozdrowotny – specjalna szczotka lub grzebień do brody pomaga pozbyć się zrogowaciałego naskórka spod brody, a ponadto pobudza mikrokrążenie skóry, dzięki czemu substancje aktywne zamknięte w kosmetykach lepiej wnikają w głąb włosków. Kosmetyki do brody znajdziesz na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html

Niezbędne nawilżanie


Broda, tak jak skóra, wymaga stałego nawilżania. Oprócz odpowiednio skomponowanej diety, która zapewni nawodnienie całemu organizmu, należy pamiętać o używaniu odżywczych balsamów, kremów lub olejków do brody. Takie kosmetyki to przyjaciele każdego brodacza – te dobrej jakości są niezwykle wydajne, już kilka kropli wystarczy, aby zadbać o cały zarost i nadać mu piękny zapach. Sprawiają również, że broda staje się elastyczna i miękka, a skóra dokładnie nawilżona. Dzięki temu można pozbyć się swędzenia czy pieczenia, które może czasem towarzyszyć odrastaniu lub zapuszczaniu włosków. Przy wyborze balsamu czy olejku, tak jak przy wyborze szamponu, należy unikać kosmetyków nieprzeznaczonych do brody. Kosmetyki najlepiej kupować w sklepach barberskich jak sklep Barbersupply.pl oferuje świetniej jakości produkty w korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *