Dlaczego warto odbyć szkolenie z zakresu obsługi Excela

Znajomość programu MS Office Excel daje duże możliwości na rynku pracy, przydaje się także w życiu codziennym. Warto zatem odbyć kurs z tego zakresu, szczególnie w przypadku, jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tym programem. Jakie korzyści może przynieść szkolenie Excel i jak dokładnie wygląda?

Czego można się nauczyć na szkoleniu z Excel

Szkolenie Excel w wersji podstawowej przeznaczone jest dla osób, które:

  • nie miały dotychczas większej styczności z tym programem,
  • chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe,
  • używają Excela w codziennej pracy i chciałyby usystematyzować wiedzę,
  • używały Excela w przeszłości i chciałyby przypomnieć sobie podstawowe zasady funkcjonowania programu.

Na kursie Excel słuchacze poznają funkcje i możliwości programu w zakresie dokonywania podstawowych obliczeń oraz tworzenia wykresów czy raportów. Są to elementarne funkcje programu, których znajomość jest dobrą bazą do rozpoczęcia pracy z Excelem. Kurs prowadzony jest przez specjalistów, którzy bardzo dobrze znają Excela, a także potrafią przekazać swoją wiedzę innym.

Dlaczego warto odbyć szkolenie z Excela

Excel to jeden z podstawowych programów, który na co dzień wykorzystywany jest w pracy biurowej. Korzystają z niego przede wszystkim księgowi, pracownicy administracyjni, sekretarze czy informatycy. Może być także pomocnym narzędziem dla dyrektorów oraz właścicieli firm. Za jego pomocą można bowiem w krótkim czasie przygotować wykres czy nawet pełny raport, na podstawie posiadanych danych liczbowych. Excel umożliwia przeprowadzenie nawet bardzo skomplikowanych obliczeń, choć oczywiście w podstawowej wersji wystarczy znajomość reguł, pozwalających uzyskać proste wyniki na postawie dostępnych danych. Szkolenie Excel warto odbyć, jeśli:

  • chcemy być bardziej konkurencyjni na rynku pracy,
  • na co dzień pracujemy z programem, jednak brakuje nam podstawowej wiedzy na temat jego funkcjonowania,
  • chcemy poznać tajniki Excela na użytek własny, domowy.

Gdzie warto odbyć szkolenie


Szkolenie Excel musi być ukierunkowane na zdobywanie umiejętności praktycznych, gdyż to właśnie umiejętność pracy z programem jest najbardziej pożądana przez pracodawców. Miejscem, w którym możemy odbyć ciekawe, wartościowe szkolenie z Excela, jest centrum perspektyw Elpax w Bytomiu. Tam też możemy zdobyć potrzebną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Kursy prowadzone są przez profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z programem, a także potrafią w ciekawy sposób przekazać posiadaną wiedzę innym. Po kilkugodzinnym szkoleniu z pewnością zdobędziemy potrzebne nam wiadomości i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *