Czy da się zahamować wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów, wbrew pozorom nie jest wyłącznie domeną panów. Mitem również jest, że kobiety tracą włosy wyłącznie po ciąży, choć niewątpliwie jest to jedna z głównych przyczyn. Aby skutecznie zacząć walczyć o piękne i zdrowe, a przede wszystkim gęste włosy, należy dowiedzieć się więcej, dlaczego tak się dzieje, poznać preparaty, które z tym problemem pomogą się uporać, a także wprowadzić zasady dobrej pielęgnacji, by nie doprowadzać do złej kondycji włosów. Piękna fryzura to wizytówka każdej kobiety. Nie tylko ważna jest długość i odświeżony kolor, ale przede wszystkim ich stan.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Włosy pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim termoregulacyjną i ochronną. Dzięki temu, że nie rosną w jednym tempie, a cykl ich życia jest różny, nie wypadają one w jednym czasie. Często jednak może pojawić się problem ich nadmiernego wypadania. U kobiet, najczęstsze przyczyny ich utraty to:

  • Ciąża
  • Menopauza
  • Choroby tarczycy
  • Stres
  • Niewłaściwa dieta
  • Przemęczenie
  • Niewłaściwa pielęgnacja

Każdego dnia człowiek traci włosy, co jest związane z cyklem ich wzrostu. Jeśli jednak wypada ich znacznie więcej, należy zacząć działać, by nie doprowadzić do ich widocznej utraty. Dostępne na rynku produkty, takie jak Locerin, który szerzej jest opisany na stronie: https://vesmed.pl/locerin/, pomagają uporać się z tym problemem, zahamować wypadanie, a także pobudzić nowe włosy do wzrostu.

Zdrowa kondycja włosów

Używanie kosmetyków nieodpowiednich do danego rodzaju, częsta ekspozycja na słońce lub działanie urządzeniami, powodującymi wysuszanie włosów sprawia, że stają się one kruche, łamliwe i pozbawione blasku. Właściwie dobrana pielęgnacja oraz zażywanie suplementów, pozwolą zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz zadbać o piękną fryzurę, samoakceptację, a także pewność siebie. Te wykonane z bezpiecznych, naturalnych i dobrze skomponowanych składników preparaty odżywiają włosy, inicjują do wzrostu i powstrzymują wypadanie, nie powodując efektów ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *