Co warto zobaczyć będąc w Pszczynie

Pszczyna to wyjątkowo urocze miasto położone w województwie śląskim. Jest to idealne miejsce na weekendowy weekend wspólnie z rodziną. Nie brakuje tutaj ciekawych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można tutaj pospacerować ścieżkami leśnymi dawnej Puszczy Śląskiej oraz zwiedzić ciekawe zabytki historyczne. Jakie atrakcje w Pszczynie warto zobaczyć?

Pobyt w Pszczynie a niesamowity relaks i wypoczynek

Ze względu na urocze położenie Pszczyna jest często zwana Perłą Górnego Śląska. Miejscowość ta leży nad rzeką Pszczyńską, niedaleko Goczałkowic Zdrój. Wybierając się w te urokliwe okolice, można zrelaksować się oraz odpocząć od codziennego zgiełku i hałasu.

Wielu turystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy przyciąga tutaj cudna przyroda oraz niecodzienna atmosfera. Pszczyna i okolice to wymarzony region turystyczny o bardzo malowniczym krajobrazie.

Będąc w Pszczynie, warto zajrzeć do Bistro 70, lokalu odznaczającego się wyjątkowym podejściem do kuchni. Wszystkie najciekawsze atrakcje Pszczyny znajdują się w zasięgu od 3 do 5 kilometrów od wspomnianego bistro, a po długim zwiedzaniu z pewnością przyda się pobliska restauracja w Pszczynie, w której posilimy się i nabierzemy siły na dalsze wycieczki.

Osoby lubiące obcować z przyrodą powinny koniecznie wybrać się nad leżące tutaj Jezioro oraz pospacerować dziką promenadą w Pszczynie. Ta leśna ścieżka wiedzie wśród stawów, z których największy nosi nazwę Cyranka. Region ten jest niezwykle cichy, a stawy są pełne dzikiego ptactwa.

Zwiedzając okolice Pszczyny, warto też wstąpić do herbaciarni. Znajduje się ona w sercu Parku Zamkowego, na małej wysepce na stawie. Na zewnątrz znajdują się stoliczki i krzesełka z cudnym widokiem na staw oraz zamek. Jest to wymarzone miejsce na relaks przy ślicznym imbryku pełnym herbaty lub przy filiżance kawy oraz słodkim ciastku. Po zmroku są tutaj rozświetlone lampki, które nadają niesamowitego uroku temu miejscu.

Atrakcje w Pszczynie – architektura i zabytki historyczne

Pszczyna to takie miasto, które może także poszczycić może się wspaniałą architekturą, której najcenniejszym skarbem jest zamek będący jedną z najwspanialszych rezydencji arystokratycznych w naszym kraju. Budowla ta otoczona jest zabytkowym parkiem. Dodatkowym atutem tego obiektu jest zachowany niemalże kompletny wystrój z przełomu XIX oraz XX wieku. Kolosalne wrażenie na turystach robi mieszczące się w zamku muzeum oraz Sala Lustrzana. Po zwiedzeniu zamku warto udać się do parku w stylu angielskim o powierzchni 156 hektarów. Jest on pełen kanałów wodnych, romantycznych mostków oraz oryginalnych zabudowań. Jest to idealne miejsce na rodzinny piknik. Dla najmłodszych turystów ciekawą atrakcją jest Pokazowa Zagroda Żubrów, w której oprócz tych osobników mogą zobaczyć muflony, jelenie, daniele oraz sarny. Będąc w parku, warto też zajrzeć do Zagrody Wsi Pszczyńskiej z doskonale zachowanymi zabytkami drewnianej architektury. Te niezwykle ciekawe atrakcje oraz wiele innych potrafią każdemu turyście umilić pobyt w tych okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *