Posadzka w domu – jaką najlepiej wybrać

Posadzka to jeden z najważniejszych elementów wykończenia domu. Powinna być nie tylko trwała i funkcjonalna, ale również estetycznie wykonana. Wybór odpowiedniego materiału na posadzkę powinien być oczywiście zależny od danego pomieszczenia, szczególnie od tego, jak będzie ono wykorzystywane oraz od stopnia wilgotności. 

Panele winylowe

Wykonane z kilku warstw winylu, są elastyczne, proste w montażu, a przy tym estetyczne – doskonale imitują klasyczne panele drewniane czy laminowane. Przeznaczone do każdego rodzaju pomieszczeń, nawet tych z wysoką wilgotnością, jak kuchnia i łazienka. Są odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu czystości. Jedną z największych zalet paneli winylowych są właściwości wyciszające. Panele bardzo dobrze tłumią kroki.

Posadzki żywiczne

Kiedyś wykorzystywane głównie w pomieszczeniach przemysłowych, teraz coraz częściej stosowane w domach mieszkalnych. Posadzki zwykle są wykonane z żywicy epoksydowej, poliuretanowej lub metakrylowej. Ponieważ cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, są zalecane w miejscach, gdzie znajdują się ciężkie, masywne urządzenia. Posadzki żywiczne tworzą bezspoinową, pozbawioną smug warstwę, która jest łatwa w czyszczeniu, a przy tym odporna na środki chemiczne.

Posadzki mineralne

Odporne na ścieranie i wilgoć, a do tego atrakcyjne estetycznie. Posadzki mineralne powstają zwykle z jednolitej, bezspoinowej konstrukcji betonowej, która w zależności od potrzeb może być matowa lub z połyskiem. Dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie powierzchni impregnatem, dzięki któremu będzie mniej się brudzić. Posadzki mineralne cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Płyty R-Tile

Są często stosowane w obiektach przemysłowych, ale ze względu na estetykę wykorzystuje się je również w budynkach mieszkalnych. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim odporność na zanieczyszczenia i uszkodzenia, a także izolacja akustyczna i termiczna. Montaż przebiega wyjątkowo łatwo: płyty układa się na prostej powierzchni przy użyciu gumowego młotka. Ze względu na wykonanie, nie zaszkodzą im chemikalia czy oleje.

Wykładzina PCV

Wykładziny PCV są z powodzeniem stosowane od wielu lat. Wykorzystywane głównie w szkołach czy innych ośrodkach publicznych, jednak równie dobrze sprawdzą się także w pomieszczeniu mieszkalnym. Do wyboru jest wiele wzorów – by uzyskać bardziej estetyczny wygląd, można wybrać wykładzinę imitującą drewno. Antypoślizgowa struktura jest łatwa w czyszczeniu i bardzo trwała.

Wykładzina dywanowa

Jedna z popularniejszych i najbardziej komfortowych rodzajów pokrycia podłogi. Wykorzystywana zarówno w domach mieszkalnych, jak i biurach. Dzięki powłoce antystatycznej zapobiega osadzaniu się kurzu, a do utrzymania czystości wystarczy jedynie regularne odkurzanie. Wykładzina dywanowa doskonale tłumi kroki, ponadto jest dostępna w wielu wzorach i kolorach.

Szeroki wybór posadzek wraz ze szczegółowym opisem i zdjęciami można znaleźć tutaj: http://www.centrumposadzek.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *