Żaluzje drewniane do salonu – pomysły i inspiracje

Stylowa i atrakcyjna aranżacja okna to zadanie niełatwe, ponieważ producenci oferują różne rodzaje systemów osłaniania okien, przez co trudno się zdecydować na konkretny model. Warto jednak postawić na szlachetny materiał, a takim jest drewno. Żaluzje wykonane z tego materiału cechują się wieloma walorami praktycznymi i estetycznymi. Dlaczego warto wybrać drewniane żaluzje do salonu i czy jest to dobre rozwiązanie? Oto kilka garść porad i inspiracji, które na pewno się przydadzą.

Dlaczego warto wybrać żaluzje z drewna do salonu

Salon to miejsce reprezentacyjne, które zazwyczaj jest efektownie i klimatycznie urządzone. Właśnie dlatego warto postawić na żaluzje drewniane. Osłony okienne z drewna są nie tylko stylowe i ekologiczne, ale od razu wprowadzają do wnętrza przytulny i przyjazny nastrój. Dzięki temu doskonale komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia, wykonanymi z drewna, takimi jak meble, podłogi i inne elementy dekoracyjne, ponieważ tworzą z nimi harmonijną i spójną całość. Takie systemy osłon okiennych są nie tylko dekoracyjne, ale także bardzo praktyczne, ponieważ dzięki nim można regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu w zależności od potrzeby.

Żaluzje z drewna – idealne do każdego stylu

Najnowsze trendy wnętrzarskie stawiają przede wszystkim na naturalne materiały, a takim jest właśnie drewno. Idealnie się sprawdzą w stylu skandynawskim czy scandi boho, ceniącym naturalne surowce i elementy wyposażenia wnętrz. To także znakomita propozycja na ocieplenie surowego stylu industrialnego i minimalistycznego, a także aranżacji rustykalnych i eco. Drewniane żaluzje świetnie będą wyglądać we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych jako atrakcyjny element aranżacyjny modnego salonu.

Czym powinny się charakteryzować dobrej jakości osłony drewniane

Żaluzje drewniane do salonu to znakomity pomysł, pod warunkiem, że są one najwyższej jakości. Tego rodzaju osłony okienne powinny być wykonane z wysokogatunkowego, egzotycznego drewna, takiego jak, np. abachi, basswood czy bambus, ponieważ to materiały, które gwarantują długotrwałe i komfortowe użytkowanie. Dobrej klasy żaluzje powinny być zabezpieczone przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. Lakierowanie lameli drewnianych jest bardzo dobrym sposobem na ochronę ich przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należy pamiętać, że powinny być wyposażone w płynną regulację ręczą przy pomocy sznurka lub łańcuszka z zabezpieczeniem Child Safety lub przy dużych gabarytach powinny być sterowane elektrycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *