Ile kosztuje aparat USG?

Myślisz nad tym, by zakupić aparat USG? Jakie są ceny aparatów USG? Czy lepiej zakupić nowy aparat USG czy używany? W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje.

Aparat USG jest to przenośny aparat diagnostyczny, za pomocą którego można obserwować zmiany w organizmie w bezinwazyjny sposób. Badanie wykonuje się na zewnątrz organizmu i nie ma żadnego wpływu na badane organy, dlatego też często aparat USG stosuje się w diagnozowaniu osób dorosłych, dzieci, a nawet do obserwacji płodu. Bez wątpienia jest to obowiązkowe wyposażenie każdej placówki medycznej.

Od czego zależą ceny aparatów USG?

W związku z ciągłymi zmianami technologicznymi z biegiem lat pojawiały się nowe materiały i możliwości w odbieraniu i prezentowaniu wyników przeprowadzanych badań. Właśnie te innowacje oraz dodatkowe funkcje, w które wyposażone są aparaty USG, wpływają na końcową cenę. Przykładową nowością, która może przełożyć się na wyższą cenę urządzenia jest możliwość badania USG w 3D i 4D. Oprócz tych nowości na cenę aparatu ma również wpływ głowica, w którą dany aparat jest wyposażony oraz oprogramowanie aparatu.

Jakie są ceny aparatów USG?

Ceny aparatu USG mogą być bardzo zróżnicowane i zależeć od wielu czynników. Duże znaczenie ma również to, czy decydujemy się na zakup nowego sprzętu, czy używanego. Najtańsze aparaty kieszonkowe można kupić już za 9-10 tys. zł. Ceny aparatów USG wzrastają wraz z dostępnością większej ilości funkcji, przykładowo przenośny aparat USG z kolorowym Dopplerem może kosztować ok. 30 tys. zł, a stacjonarny ok. 40 tys. zł.

Przez zakupem aparatu USG warto przemyśleć, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy oraz czy chcemy zakupić nowy sprzęt, czy używany, gdyż te elementy mają kluczowy wpływ na końcową cenę aparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *