Wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie

Dawniej ludzie nie zwracali uwagi na to, czym palą w piecach, dlatego sytuacja miała się tak, że długość życia była znacznie krótsza niż dzisiaj. Teraz nasza świadomość jest większa, ale jeszcze daleko nam do standardów europejskich. Musimy uświadomić sobie, że nie zawsze trzeba widzieć zagrożenie żeby negatywnie wpływało na nasze zdrowie. Zanieczyszczenia powietrza, które wdychamy każdego dnia powodują wiele chorób, ale my nawet o tym nie wiemy. Jeśli mamy problemy z układem oddechowym to przyczyny szukamy wszędzie, ale nie w zanieczyszczeniach powietrza. Szkoda, bo może wtedy zaczęlibyśmy dbać o powietrze i jednocześnie o sobie. O ile na zewnątrz nie mamy jak panować nad tym, czym ktoś pali o tyle w swoim domu możemy mieć czyste powietrze. Wystarczy zakupić profesjonalny oczyszczacz powietrza i już jest znacznie lepiej. Oczyszczacz powietrza to nie taki duży wydatek, ale popatrzmy na to w inny sposób. Ile kosztuje nas później wizyta u jednego czy drugiego lekarza? Ile kosztuje nas leczenie? Zdrowie mamy jedno i trzeba o nie dbać, a większość naszych chorób zaczyna się od zanieczyszczonego powietrza.

Problemy zdrowotne spowodowane zanieczyszczeniem powietrza

Możemy mieć problemy z niedotleniem mózgu, co może spowodować bardzo poważne uszkodzenia, których nie da się cofnąć. Dodatkowo zanieczyszczenia powodują uszkodzenie nerek, wątroby, a nawet problemy z układem kostnym. Dzisiaj wiele osób ma problemy z płodnością, a to jest po części spowodowane właśnie tym, co wdychamy.  Jeśli długi czas jesteśmy narażeni na wdychanie bardzo złej, jakości powietrza to w naszym organizmie może dość do zmian nowotworowych i wtedy zaczną się dopiero poważne problemy. Jeśli przebywamy cały czas w smogu to tak jakbyśmy palili paczkę papierosów dziennie. My nie palimy, a szkodzimy sobie w ten sam sposób. Nie można na to pozwolić i trzeba inwestować w oczyszczacze powietrza tam gdzie tylko jest to możliwe. Możemy mieć takie urządzenie w domu, ale i w miejscu pracy. Czyste powietrze to podstawa.

One thought on “Wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie

  1. Ciepłe dni dają nam się we znaki? Można temu zaradzić i przyda nam się do tego klimatyzacja monoblokowa, która na pewno spełni nasze wszystkie oczekiwania i wymagania. To rozwiązanie bardzo praktyczne, bo skraplacz i prawnik znajdują się wewnątrz budynku. Najważniejszy jest dla nas efekt, czyli chłód w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *