Tapicerowane narożniki do salonu

Duży narożnik do salonu to świetny sposób na stworzenie atmosfery wypoczynkowej w każdym domowym salonie. Najczęściej mieści wszystkich domowników, aby wygodnie spędzali czas razem. Posiada w zestawie dużo poduszek, aby nie tylko stanowił miejsce, gdzie się odpoczywa i układa głowę, aby móc się zrelaksować, ale też ładnie i estetycznie wygląda. Narożnik zastępuje kilka pomniejszych mebli. Bardzo często o wiele lepiej i praktyczniej jest urządzić salon pod narożnik niż pod pojedyncze fotele czy leżaki. Bardzo stylowe i często wybierane przez klientów naszego sklepu są tapicerowane narożniki do salonu. Narożnik to bardzo praktyczny, choć gabarytowo duży mebel. Jednak dobrze wybrany, wystarczy na wiele lat użytkowania. Na pewno wszyscy domownicy będą zadowoleni z tego zakupu, który zmotywuje ich do wspólnego spędzania czasu.

Różne rozmiary narożników

Narożniki do salonów mają bardzo różne rozmiary. W zależności od tego jak duże mamy wnętrze salonu do dyspozycji, taki narożnik możemy wybrać. Niektóre narożniki mają możliwość układania modułowego – możemy sobie narożnik ułożyć jak chcemy, dostosowując go do możliwości naszych wnętrz. Niektóre narożniki są tak pomyślane, że mają półki po bokach, które mogą służyć do układania książek czy innych gadżetów, które chcemy mieć pod ręką, kiedy spędzamy czas w gronie rodziny lub odpoczywamy we dwoje. Kolejny krok do oszczędzenia miejsca w mieszkaniu, zwłaszcza małego, w którym nie możemy sobie pozwolić na niezliczoną ilość półek małych i  dużych. Jeśli pokój dzienny jest duży, to można pozwolić sobie na narożnik z funkcją spania. Rozkładane meble tego typu zamienia się w wygodne i dość szerokie łóżko na wypadek dodatkowych gości w domu. Pojemniki na pościel pozwolą dodatkowo oszczędzić miejsce w szafach. Tapicerowane narożniki zaginają się przynajmniej z jednej strony i tworzą kąt prosty co daje możliwość rozłożenia nóg po ciężkim dniu. Większe tapicerowane narożniki do salonu zaginają się po obu stronach tworząc niepełny prostokąt czy kwadrat, który też dodatkowo stanowić może rozdzielenie pomieszczenia.

Design i funkcjonalność narożników do salonu

Narożniki dostępne w naszym sklepie mają bogatą paletę kolorów. Nie tylko klasyczne czarne, beżowe czy szare są dostępne, ale również w kolorze soczystej czerwieni, ożywiającego turkusu oraz w ciepłym, musztardowym kolorze i w wielu innych kolorach. Są dostępne jednokolorowe, jednolite narożniki, ale też dwukolorowe, np. połączenie bieli z szarością. Narożniki mają różne rodzaje nóżek. Jedne mają krótkie i szerokie nóżki, które ledwo widać, a niektóre cienkie i wysokie. Wybrane modele mają jeszcze jedną właściwość, która gwarantuje jeszcze większy komfort – regulowane zagłówki. To naprawdę udana i praktyczna opcja dla wygodnickich. Każdy z modeli narożników jest dostępny w różnych kolorach. Meble pokazane na zdjęciach nie ukazują jedynej opcji dostępnej w sklepie. W trakcie wybierania narożnika warto zwrócić uwagę na wypełnienie narożnika, bo każdy model ma różnorodne. Mogą to być: sprężyny faliste, bonellowe, kieszeniowe lub elastycznie taśmy siedliskowe.

Ustawienie narożnika w salonie

Narożnik w zależności od wielkości pomieszczenia może być usytuowany w różnych miejscach. Dużo też zależy od tego jaką sam ma wielkość i ile kątów prostych. Nie jest powiedziane, że musi być przy ścianie czy przy kącie ścian. Bez problemu można go ustawić na środku, aby na przykład stworzyć azyl rozrywkowy naprzeciwko monitora, do którego podłączona jest telewizja czy jakiś sprzęt do grania czy do muzyki. Narożnik może też być odgrodzeniem od innych pomieszczeń. Kiedy nie ma się ścian działowych i pokój dzienny czy salon jest połączony z kuchnią, można w łatwy sposób odgrodzić się od tego, co dzieje się w innych pomieszczeniach. Jeśli chcemy wybrać narożnik z funkcją spania, musimy przygotować się na to, że po rozłożeniu będzie on dużo większy, dlatego warto sobie w pomieszczeniu zostawić na rozłożenie łóżka, a także miejsce dla śpiącego tam na poranne wstawanie. Nie ma co ukrywać, że nieprzyjemne jest wstawanie kiedy ma się mało miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *