Słodkie przekąski na przyjęcia

Na proszonych przyjęciach i zabawach, oprócz tradycyjnych słonych przekąsek, warto zaserwować swoim gościom również coś słodkiego. Niewielkie, ale efektowne deserki będą miłym zaskoczeniem dla wszystkich amatorów słodyczy. Przygotowanie takich symbolicznych słodkich przegryzek to nic trudnego. Przepisy na desery są łatwe i nie kosztują wiele czasu, a zawsze wywołują u naszych gości entuzjazm.

Ważne, aby nasze domowe słodkości pięknie się prezentowały. Wiadomo, że najpierw jemy oczami. W pierwszej kolejności możemy przy tej okazji wykorzystać oczywiście sprawdzone przepisy na ciasta, które tradycyjnie przygotowujemy dla naszej rodziny. Z tą różnicą, że trzeba je potem poporcjować na małe, zgrabne kawałeczki. Najlepiej, jeśli będą to porcje na jeden kęs. Możemy je zaserwować na papilotkach przeznaczonych do małych muffinek- to znacznie ułatwi konsumowanie. Tutaj sprawdzą się najlepiej ciasta bez kremów, o bardziej zwartej teksturze np. czekoladowe brownie, ciasto marchewkowe z lukrem, kokosanki, czy biszkoptowy przekładaniec z gęstą, domową konfiturą. Każdy mały deserek można przyozdobić małą dekoracją z masy cukrowej lub dowolną posypką. Będzie wówczas wyglądał bardziej okazale i elegancko. Bardziej ambitne gospodynie mogą pokusić się o przygotowanie domowych trufli lub pralinek.

Jako słodkie przekąski sprawdzą się również wszelkiego rodzaju ciasteczka. Najbardziej efektowne będą oczywiście makaroniki. Choć do ich upieczenia potrzeba już trochę więcej wprawy. Doskonałym, a zarazem bardzo zdrowym deserem są też wszelkiego rodzaju suszone owoce. Jeśli delikatnie zanurzymy je z jednej strony w roztopionej, gorzkiej czekoladzie, będą jeszcze smaczniejsze, ale i wykwintniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *