Konserwacja metalowych rynien – robisz to źle

Rynny, to niezbędne akcesorium, wchodzące w skład każdego dachu. Nie dość, że odprowadzają one wodę z poszycia i tym samym odciążają je, to jeszcze zatrzymują zanieczyszczenia i zabezpieczają elewację przed wodą, która mogłaby spowodować spore zniszczenia. Mimo tak szerokiej wiedzy o rynnach, nigdy nie wiadomo, które rury będą najlepsze. Szeroki wybór materiałów do wykonania rynien może przerosnąć każdego.

W tym artykule wyjaśnimy Ci więc, jakie rynny kupić i przede wszystkim, z jakiego materiału, by były trwałe i służyły twojemu mieszkaniu na lata. W końcu dzięki nim, możesz zaoszczędzić nie tylko na naprawach dachu, ale i całej elewacji.

Czym się kierować przy wyborze rynien?

Na sam początek musisz określić, jak duży jest twój dom oraz jak długa instalacja drenarska będzie konieczna, by równomiernie odprowadzić całą wodę z dachu. Najczęściej w przypadku domków jednorodzinnych i jednopiętrowych, spokojnie wystarczą rynny plastikowe.

W sytuacji natomiast, gdy twój dom jest ogromny i piętrowy, nie ma lepszych rur, niż te wykonane z metalu. Cechuje je ponadprzeciętna trwałość, odporność na rdzewienie oraz silne wiatry czy inne, negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Jak konserwować metalowe rynny?

Teraz pora na krótkie wyjaśnienie tego, w jaki sposób prawidłowo eksploatować oraz konserwować rynny metalowe. Dwa razy w roku trzeba oczyszczać je z resztek po zimie oraz jesieni. Najlepiej wtedy wygarnąć z rur liście, błoto i inne odpady. Możemy to zrobić na przykład za pomocą myjki ciśnieniowej.

Konieczne jest też regularne sprawdzenie stanu wszystkich rur, na każdym odcinku. Monitorujmy, czy w którymś miejscu nie zrobiła się na przykład dziura. Nie obędzie się również bez wyeliminowania resztek lodu, które mogą tworzyć zatory na instalacji rynnowej. Przez to często rynny się rozszczepiają oraz pękają.

Gdzie kupić rynny?

Profesjonalne rynny metalowe najlepiej kupić prosto od producenta. Najlepsze rynny metalowe, znajdziemy na tej stronie internetowej https://glinmet.pl/. Szeroki wybór oraz przede wszystkim doskonała jakość to cechy, jakie posiadają wszystkie produkty budowlane marki Glinmet.

One thought on “Konserwacja metalowych rynien – robisz to źle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *