Bezpieczna pakamera na narzędzia DIY

Wiosna coraz bliżej, więc i zbliżają się prace porządkowe na działkach i w ogrodach. Trzeba przekonać ziemię, usunąć stare krzewy i resztki suchych roślin lub liści. Idealny czas na odrestaurowanie trawnika albo obejścia. To także dobra okazja, by w końcu zorganizować sobie miejsce do przechowywania narzędzi niezbędnych do pracy w ogrodzie. Jak samodzielnie wykonać taką pakamerę? O tym, jak to zrobić przeczytasz właśnie w tym artykule.

Dlaczego pakamera to idealne miejsce na narzędzia?

Działka lub ogród to miejsce wypoczynku. Muszą nie tylko być pięknie urządzone, ale i posiadać miejsce na leżaki, czy grilla. Nikt nie ma ochoty siedzieć na zewnątrz, patrząc na starą komórkę lub narzędzia leżące pod wiatą.

Ni to praktyczne, ni estetyczne. Dlatego stworzenie pakamery sprawi, że wszystko będzie w jednym miejscu, a ogród stanie się wyłącznie miejscem roślin, krzewów, trawnika, może basenu i przede wszystkim części wypoczynkowej.

Do zbudowania pakamery potrzebujemy narzędzi i oczywiście materiału. Najlepsza będzie blacha trapezowa. Mimo tego, że nie jest piękna i nowoczesna, to można ją ulepszyć. Wystarczy, że posadzimy rośliny pnące, które pięknie przykleją się do jej ścian i pójdą w górę. Można również obsadzić ją tujami, lub oprzeć o nią drewniane płotki, na których będą rosły róże lub inne piękne kwiaty.

Jak wykonać pakamerę na narzędzia?

Do wykonania pakamery musimy zgromadzić wszystkie niezbędne materiały, czyli na przykład części blachy trapezowej, narzędzia, farbę i schowki, które umieścimy w jej wnętrzu, by przechowywać tam sadzonki, kosiarkę, narzędzia do upiększania ogrodu. Najlepszą blachę trapezową dla naszej pakamery znajdziemy na stronie producenta Glinmet.

Jeśli już wykonamy swoją pakamerę, warto dobrze ją zorganizować, by przechowywanie narzędzi i materiałów było łatwe. W tym celu zakupmy pojemniki, drewniane skrzynki i wieszaki. Uporządkowane przedmioty będzie nam o wiele łatwiej znaleźć, a co za tym idzie, porządkowanie ogrodu będzie również bardzo przyjemnym zajęciem.

One thought on “Bezpieczna pakamera na narzędzia DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *